Kapat

11.06.2019 Banko Tahminler ve Banko Maçlar

11 Haziran 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

269 İzlanda – Türkiye
İzlanda zorlandığı Arnavutluk maçını kazanarak bu maça büyük önem veriyor. 6 puan zaten beklenen maçları kazandıkları için çok mühim değil ama bizi direk rakip olarak gördükleri için kaybetmemek bizim adımıza çok değerli ve önemli. Çok açılmadan oynayacaklarını tahmin ediyorum. Duran toplar ve kontra ataklar belirleyici olur.

Türkiye 3 maçın hepsini kazanarak grup liderliğine yükseldi. Son şampiyon Fransa’ya karşı büyük üstünlük kurarak kazanmamız sadece Türkiye sınırları içinde değil dünyada ses getirdi. Tarihimizde ilk kez yenmemiz bizim öz güvenimiz açısından büyük öneme sahip. Merih, Cengiz, Burak, Dorukhan, Hasan Ali aynı performanslarında olursa İzlanda’ya karşı kaybetmeden dönebileceğimizi düşünüyorum. Havaalanı girişinde yaptıkları eziyet bizi ekstra hırslandırabilir. Bunun rövanşı Türkiye’de yapılmalı.

Biraz kilitlenecek bir maç olabilir ama eğer erken gol gelirse çift taraflı goller izleriz.

262 Arnavutluk – Moldova
İzlanda önünde en azından 1 puanı hak eden bir oyun ortaya koyan Arnavutluk, kaliteli ayak eksikliğini net şekilde hissedince evine puansız dönmek durumunda kaldı. İzlanda’nın kaliteli ayakları aradaki farkı yaratan unsur oldu diyebiliriz. Göreve yeni gelen ve ilk maçına çıkan İtalyan hoca Reja, oynatmaya çalıştığı futbolla bir şeyleri değiştirmişe benziyor. Oynadıkları futbol gayet iyiydi zira. Bugün oynayacakları Moldova, Andorra’yı sahasında güç bela 1-0 mağlup ederken, galibiyet golünü erken dakikalarda bir duran top sonucunda buldu.

Bugün en kariyerli 2 futbolcuları Ionita ile Epureanu’dan faydalanamayacaklar. Andorra önünde uzunca bir süre 10 kişi oynamış olmaları da onları bu maçta etkileyebilir. Kaldı ki zayıf Andorra önünde dâhi iyi gözükmediler. Arnavutluk onlardan daha iyi bir takım. Ev sahibi, İzlanda önünde yaşadığı bitiricilik problemini burada yaşamaz ve yeni hocası Reja ile ilk kez galip gelir.

271 Liechtenstein – Finlandiya
Gruptaki ilk 3 maçını İtalya, Ermenistan ve Bosna Hersek ile oynayan Finlandiya, bu süreçte 6 puan toplamayı başarıp önemli bir işe imza attı. Kağıt üzerinde grubun en zayıfı olarak gözüken Liechtenstein deplasmanında da kazanmaları ilk 2 için oldukça iddialı konuma gelmeleri anlamını taşır. İnanılmaz bir sezon geçiren Pukki, Bosna karşısında da 2 gol birden attı ve Finlandiya’yı sırtlayan isim oldu. O maçta sakatlık yaşayan Skrabb ve Granlund gibi iki önemli ismin durumu bu maç öncesi belirsiz.

Liechtenstein’ın grupta henüz golü dâhi yok. As kalecileri Benjamin Büchel sakat olduğu için oynayamıyor ve kalede tecrübesiz Thomas Hobi ile oynamak durumunda kalıyorlar. Ermenistan maçında pek güven verdiği söylenemezdi. Zaten ilk milli maçıydı o maç. Wieser ve Kaufmann gibi iki önemli ismin oynayabilecek olması ise onlar adına güzel haber. Her ne kadar grubun en zayıf performansına sahip olsa da, Liechtenstein’ın burada belli bir direnç ortaya koyabileceğini düşünüyorum.

Finlandiya’nın iyi performansının bu tarz rakiplere karşı devamlılık gösterip gösteremeyeceği konusunda emin değilim. Açılan oran da riske değecek seviyede değil. Ben ev sahibinin de gol bulacağını düşünüyorum. Önerim karşılıklı gol var.