Kapat

11.08.2019 Banko İddaa Tahminleri ve Banko Maçlar

11 Ağustos 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

488 Afc Eskilstuna – Aik Stockholm
Geçen hafta biraz olsun dinlenme fırsatı yakalayan AIK, tekrardan yoğun bir fikstür içine girecek. Zirvede işlerin karıştığı dönemde hata yapmak istemezler ancak Perşembe-Pazar oynayacakları bu süreçte hoca kadroda bazı değişiklikler yapmaya devam edebilir. Kadro derinliği açısından elleri bir hayli güçlü. Nalic’in sakatlıktan dönüşüyle beraber hücumda tekrardan ritim kazanan Afc’de, ayrıca yapılan birkaç transfer hamlesi de gol yollarına pozitif etki etti. Sezonun ilk deplasman galibiyetini geçen hafta almayı başardılar.

2 gol atan Nalic çok değerli bir isim. Orta alandan Loeper ile kaptan Rashkaj cezalı durumda. Bu bölgede tecrübesiz isimlerle oynamak zorundalar. AIK’in en iyi bölgelerden biri burasıykan işleri zor. Ayrıca savunmaları da vasat isimlerden kurulu, güven vermiyorlar. Yine de hücum hattındaki ayakları yabana atmamak gerek. AIK yorgunluğunu da düşünerek burada 2.5 üst tavsiye ediyorum.

489 Hacken – Malmö
Çok zorlu bir eşleşme olduğunu söyleyerek başlamak lazım. Hacken, Avrupa Ligi’nden elendi ve artık tüm konsantrasyonu ligde. Bu maçı kazanmak zirvedeki karmaşaya ortak olmak demek olur. Bunun bilincine sahip olacak tecrübe ve kalibrede bir takımlar. İç sahada bileği en zor bükülecek takımlardan biri onlar. Malmö’nün Avrupa – lig arası dokuduğu mekik ve suni çim faktörü de muhakkak etkili olacaktır. Son 5 maçta alınan 4 beraberlik de zaten bu yoğun fikstürün yansımalarından biriydi.

Zirvede kartlar yeniden dağıtılıyorken hata yapmak istemezler tabii ki fakat bazı gerçekleri de gözardı etmemek gerek. Oyunlarında düşüş söz konusu. Son dönemde Hacken’a karşı şansları da pek tutmuyor ayrıca. Yine bir kayıp yaşarlarsa şaşırmam. Burada Hacken’ın kaybetmemesi bence en olası tercih. Kazanırlarsa da sürpriz olmaz.

539 Hammarby – Helsingborg
2-0 öne geçtiği Kalmar maçından 1 puanla ayrılmak zorunda kalan Hammarby’nin iyi gidişatı sona erdi. Belki yine puan kaybedebilirlerdi ancak hakemin verdiği kararlar takımı ve taraftarları çok sinirlendirdi. Yansımasını bu hafta görebiliriz. Ateşli bir taraftar grubu söz konusu olabilir. Performansıyla güven vermediğini söylediğim kaleci Blazevic, gördüğü kırmızı kartla cezalı duruma düştü. Kaleyi Wiland devralacak ki aslında as kaleci kendisi ama uzun süreli bir sakatlıktan döndü.

Takımın hücum hattında ise işler yolunda. Ligin en çok gol atan takımı durumundalar. Djurdjic cezalı fakat yokluğunu böyle bir maçta aramazlar. Zaten ön bölgede alternatifler ve kalite üst seviyede. Helsingborg’ta tecrübeli Granqvist’in form düşüşü Falkenbergs karşısında da sürdü. Açık alanda geçilmesi kolay bir oyuncu olmaya başladı. Kaleci Lindegaard da geldi geleli güven veren bir performans göstermiyor. Yaşlı bir takım olmaları, Hammarby gibi hızlı oynamayı seven bir takım önünde mutlaka problem yaratır. Suni çim faktörü de pek sevdikleri bir durum değil. Hammarby evinde kazanıp yoluna devam eder.

540 Norrkoping – Elfsborg
Hücum hattından Larsson’u Spartak Moskova’ya satan Norrköping, Sundsvall’dan eski oyuncusu Sema’yı alarak önemli bir transfer yaptı. AIK ve Malmö gibi onlar da Avrupa ile lig arasında yoğun mesai yapıyorlar. Geçen haftayı pas geçerek, yoğun dönemde ilk defa dinlenme şansı yakaladılar. Bu biraz olsun oyuncular üstünde rahatlama sağlayacaktır. Elfsborg’ta bir kaos yok belki ama işler pek de istendiği gibi gitmiyor. Teknik direktör Jimmy Thelin’e eleştiriler devam ediyor.

Gojani, Gregersen ve Strand’ın cezalarını tamamlamış olması iyi haber olsa da, bu oyuncular oynadığında da çok iyi gözükmeyen bir Elfsborg gerçeği var önümüzde. Yapılan transfer hamleleri de takım kalitesini pek yukarı çekecek cinsten olmadı. Hatta Cibicki gidince önemli bir kayıp da yaşadılar hücum hattında. İç saha oyunu kuvvetli bir Norrköping’e güvenmek hata olmaz.