Kapat

12.06.2019 Banko Tahminler ve Banko Maçlar

12 Haziran 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

792 Venezia – Sassari
3 ay önce ligde son olarak Venezia’da kaybeden Sassari, final serisine gövde gösterisi yapıp geldikten sonra serinin ilk maçında ikinci çeyrekte 12-0’lık seri ile çift haneli farkı elde etse de üçüncü çeyreği kötü oynayıp skorun dengelenmesine engel olamadı ve çekişmeli geçen son çeyrek ile maçı kaybetti. 70 sayı ile Sassari ligde 7 ay sonra en düşük skorunda kaldı. McGee, 1/6 üçlük atsa da 19 dakikada 19 sayı ile iyi maç çıkardı.

Pierre, 0/5 serbest atışı ile Smith de hücumda varlık gösterememesi ile şaşırttı. Ribaundlarda rakibe büyük üstünlük kursalar da bunun avantajını değerlendiremediler. Venezia’da Watt, playoff’da bazı maçlarda iyi performans gösteriyor. Formda Bramos kötü bir maç çıkardı. Sassari’nin kazanıp seriyi eşitlemesini bekliyorum. Bu kez yüksek skorlu bir maç olacağını tahmin ediyorum.

791 Partizan Belgrade – Kızıl Yıldız
Sırbistan’da ezeli rekabetin olduğu her mücadelede tansiyon yüksek olur. Belgrad’da da çok gergin bir seri olacağı ilk maçta belli oldu. Kızılyıldız sahasında maça ilk çeyrekte 7 üçlük isabeti bularak fırtına gibi bir başlangıç yaptı ve maç boyunca birkaç kez farkı 11 sayıya çekse de Partizan hep rakibini yakaladı. Koç Trinchieri’nin arka arkaya aldığı teknik fauller ile oyundan atılması bile Partizan’ın dağılmasına neden olmadı.

Yerli oyunculardan sezonun en iyi katkısını alan Kızılyıldız’da Davidovac 20 sayı ile sezonun en yüksek skorunu üretti. Simanic 4 üçlük ile en yüksek dış şut isabetini buldu. Partizan çok yüksek dış şut yüzdesi ile fazla dış şut isabeti buldu. Partizan’da koç Trinchieri’nin ceza alması gündemde. Kendisi rakibin 42 kez serbest atış çizgisine gelmesini de eleştirdi. Bu maçta da fazla dış şut isabeti bulunabilir ve yüksek skor çıkabilir.

790 Anwil Wloclawek – Torun
Üst üste iki maçı kaybedip seride 2-1 geri düşen Torun, çekişmeli geçen son iki maçta kazanıp seride tekrar öne geçti ve şampiyonluğa yaklaştı. Son maç serinin önceki maçlarından çok farklı bir tempoda oynandı ve düşük skorlu geçti. Rakibinden fazla top kaybı yapan ve ribaundlarda ezilen Anwil kazanabileceği maçın sonunu kötü oynayıp kaybetti.

Torun tarafı oyunu pota altına yıktı ve böylece onlar da berbat dış şut yüzdesinin üstesinden geldi. 4. maç dışında Lowery çok kötü bir seri geçiriyor. Kulig son 3 maçta 1/12 üçlük attı. Anwil’de takımın önemli oyuncusu Almeida’nın sakatlık problemi ile boğuşuyor ve son maçta çok etkisiz kaldı. Sobin yokken Ignerski de sakatlığından olmaması rotasyonlarını çok kısıtlıyor. Wloclawek’de Torun kazanıp şampiyonluğa ulaşabilir.

789 Asp Promitheas – Panathinaikos
2005’den sonra ilk defa ezeli rekabetin yaşanmadığı final serisine sahne olan Yunanistan Ligi’nde Panathinaikos, Prometheus’u beklenildiği gibi çok rahat geçti. Çekişmeli başlayan maçta ikinci çeyrekte farkı 21 sayıya çıkartıp geri bakmadılar. Lojeski formda. Calathes oyunun her alanında katkı vermeye devam ediyor. Konuk ekipte koç Giatras, 12 günde 6. maçı oynadıklarını ve oyuncuları yorgun olduğu için biraz da rotasyona gittiklerini belirtti. Katsivelis hücumda etkisiz kaldı.

Çok fazla dış atış denediler ve Meier dışında takımın geri kalanı 5/27 üçlük attı. Bilet fiyatlarını protesto eden Panathinaikos taraftarları maça az ilgi gösterdi. Konuk ekibin ise başarısını kutlamak için iyi bir taraftarı geldi. Sakatlığı tam olarak geçmeyen Lekavicius ilk maçta oynamadı. Yine yüksek skor çıkmasını bekliyorum.