Kapat

12.08.2019 Banko İddaa Tahminleri ve Banko Maçlar

12 Ağustos 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

631 Lillestrom – Mjondalen
Lilleström’de golcü Olsen’in geçen hafta sahalara dönmesi onlar adına çok iyi haber. Son anlarda süre bulan golcü oyuncunun katılımı mutlaka pozitif etki edecektir. Kaldı ki Smarason ve Gustavsson’un başı çektiği son maçlarda fena da oynamadılar. Doğal çim faktörünü kullandıkları iç sahada iyi bir Lilleström görebiliriz. Mjondalen bu sezon birçok maçta öne geçmesine rağmen puan kaybı yaşamıştı. Geçen hafta ise tam tersini yapıp Tromsö önünde 2-0’dan döndüler.

Çoğu maçta onların oynadığı iyi futbola dem vurmuştuk. Kolay gol yeme problemleri var sadece. Burada da bunun sancısını çekebilirler. Yine de gol ayakları lig için yüksek tecrübede ve ben oyunlarını da ikna edici bulmaya devam ediyorum. Bu bakımdan en az 3 gol izleyebiliriz düşüncesindeyim.

633 Göteborg – Falkenberg
1 ay önce Falkenbergs’in sahasında oynanan maç epik bir sona sahne olmuştu. Çok iyi oynayan Falkenbergs, beraberlik golünü son saniyelerde bulurken, çok zevkli bir maça şahitlik etmiştik. Bu maç öncesi ise Göteborg cephesinde stoper sıkıntısı var. As stoperi Starfelt’ı Rusya’ya gönderdikten sonra Graca – Calisir tandemiyle maçlara çıkan takımda, bu isimler cezalı duruma düştü. Ayrıca yine savunmadan Toko da aynı dertten muzdarip. Elinde asıl mevkisi stoper olan oyuncu kalmayan hoca Asbaghi’nin bu bölgede devşirme isimleri oynatması gerekecek.

İç sahada oynamaları avantaj ama son dönemde hücumda iyi işlere imza atan Falkenbergs için bu durum fırsat yaratabilir. Kaldı ki Göteborg yaşadığı kayıplardan sonra eski performansından aşağıda ve Falkenbergs’te tecrübeli Chibiuke gayet formda. Yine de Göteborg, formda golcüsü Söder ve kenarlarda oynayan Kharaishvili – Abraham ikilisiyle çok etkili bir hücum hattına sahip. Duran toplarda da çok etkili oluyorlar. 1 ay öncesinde olduğu gibi yine bol pozisyonlu bir maç bekliyorum.

634 Kalmar – Örebro
Ligin son dönemde oyunu en güçlü olan takımlarından biri Örebro. Bunu geçtiğimiz hafta aldıkları 2-2’lik Göteborg galibiyetiyle de gösterdiler. Belki son dakikalarına 2-0 geride girdiler o maçın ama sahada skorla alakası olmayan bir oyun vardı. Galibiyeti hak eden taraf olarak beraberliği son saniyelerde kurtardılar. Kesinlikle hak etmişlerdi. Hocanın yakaladı ideal kadronun istenenleri çok iyi sahaya yansıttığı bir süreç yaşıyorlar.

Kalmar’da ise işler hâlâ düzelmiş değiş. Onlar da 2-0’dan dönerek 1 puanla kapattılar haftayı fakat şans ve hakem faktörü fazlasıyla yanlarındaydı. Penaltı golleri ve duran toplar haricinde üretmekte çok zorlanıyorlar. Teknik direktör Pehrsson’un istim üstünde olduğunu ve olası bir yenilgide görevden alınacağı süreç işlemeye devam ediyor. Kalmar’ın favori olmasını gerektirecek bir ortam söz konusu değil. Örebro kaybetmez.