Kapat

14.08.2019 Banko İddaa Tahminleri ve Banko Maçlar

14 Ağustos 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

779 Belarus – Arnavutluk
Grubun zayıf halkası Arnavutluk ilk iki maçını farklı kaybetti. Son maçta Danimarka karşısında ribauntlarda ezildiler. İlk maçta etkisiz kalan Gerti Sima, ikinci maçta devreye girse de yeterli olmadı. Franko Bushati, Pullazi ve Ndoja’nın yokluğunda hücumda çok kısıtlı bir takımlar.

Belarus ise geçen hafta Danimarka karşısında son çeyrek 17 sayı farktan geri gelmeyi başarsa da sonunu getirememişti. Artsiom Parakhouski, her maç takımını hücumda sürüklüyor. Cumartesi günü Danimarka ile oynayacakları rövanş öncesi bu karşılaşmayı kazanmaları gerekiyor. Belarus’un mücadeleye kararlı başlayacağını ve ilk yarıdan farkı çift hanelere taşıyacağını düşünüyorum.

781 Portekiz – İsviçre
Portekiz, önemli eksiklerine rağmen geride kalan iki maçta beklediğimden çok daha iyi bir oyun ortaya koydu. Geçtiğimiz hafta İzlanda karşısında son çeyrek çift haneli farkla önde oldukları maçı krize sokmalarına karşın kazanmayı başardılar.

İsviçre ise cumartesi günü İzlanda deplasmanında epey çekişmeli geçen karşılaşmayı kazanma noktasına getirmişti fakat Martin Hermannsson’un son saniye basketiyle dramatik bir şekilde kaybettiler. 5 farklı oyuncudan çift haneli skor katkısı aldılar. Bu karşılaşma iki taraf içinde hedef müsabaka. Taraf bahsi yerine toplam sayıya yönelmek en sağlıklı seçim olacaktır. Yüksek tempolu ve bol skorlu bir kapıışma bekliyorum.

780 Kıbrıs Rum Kesimi – Slovakya
Kıbrıs Rum Kesimi son dönemde seri halde maç kaybetse de Slovakya ile deplasmanda oynadığı maça çok iyi başlamış ve ilk devreyi de önde kapatmıştı. Takımda devşirme oyuncu yok ve Koumis ve Razis dışındaki isimler adada profesyonel basketbol hayatına devam ediyor. Oynadıkları 2 maçta da en büyük problemleri olan skor üretimi ön plana çıktı ve iki maçta da 70 sayıyı geçemediler. Ve rakip uzunları savunamadılar.

Slovakya ise ilk maçta Kıbrıs Rum Kesimi’ni zor yendikten sonra Romanya deplasmanında farklı kaybetti. Kısır skor üretimleri onlarında sorunu. En verimli oyuncuları Obradorio formasını giyen Vladimír Brodziansky ve ona Andre Jones yardımcı oluyor. Serbest atışlarda da zaman zaman problemi yaşıyorlar.

Slovakya’nın kazansa da zorlanmasını bekliyorum. Bu sebeple handikap avantajı yanında yer alarak taraf bahsinde ev sahibini önereceğim.