Kapat

271 Liechtenstein – Finlandiya Futbol Tahminleri 11 Haziran

Gruptaki ilk 3 maçını İtalya, Ermenistan ve Bosna Hersek ile oynayan Finlandiya, bu süreçte 6 puan toplamayı başarıp önemli bir işe imza attı. Kağıt üzerinde grubun en zayıfı olarak gözüken Liechtenstein deplasmanında da kazanmaları ilk 2 için oldukça iddialı konuma gelmeleri anlamını taşır. İnanılmaz bir sezon geçiren Pukki, Bosna karşısında da 2 gol birden attı ve Finlandiya’yı sırtlayan isim oldu. O maçta sakatlık yaşayan Skrabb ve Granlund gibi iki önemli ismin durumu bu maç öncesi belirsiz.

Liechtenstein’ın grupta henüz golü dâhi yok. As kalecileri Benjamin Büchel sakat olduğu için oynayamıyor ve kalede tecrübesiz Thomas Hobi ile oynamak durumunda kalıyorlar. Ermenistan maçında pek güven verdiği söylenemezdi. Zaten ilk milli maçıydı o maç. Wieser ve Kaufmann gibi iki önemli ismin oynayabilecek olması ise onlar adına güzel haber. Her ne kadar grubun en zayıf performansına sahip olsa da, Liechtenstein’ın burada belli bir direnç ortaya koyabileceğini düşünüyorum.

Finlandiya’nın iyi performansının bu tarz rakiplere karşı devamlılık gösterip gösteremeyeceği konusunda emin değilim. Açılan oran da riske değecek seviyede değil. Ben ev sahibinin de gol bulacağını düşünüyorum. Önerim karşılıklı gol var.

Tüyolar
İlk Yarı Sonucu X2.70
İki takım arasında oynanan son 2 maçın tamamında ilk yarılar berabere tamamlandı.

Ev Sahibi
Hakem Jens Maae yönetimindeki ilk maçına çıkacak.

Deplasman
Hakem Jens Maae yönetimindeki ilk maçına çıkacak.