Kapat

3.06.2019 Banko Tahminler ve Banko Maçlar

3 Haziran 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

686 Aek – Asp Promitheas
Serinin ilk maçında son çeyrekte çift haneli farktan geri gelip öne geçen fakat kazanamayan Promitheas sahasındaki ikinci maçta bu kez 4 dakika kala 12 sayılık farkı zora soksa da kazandı. İlk maçta az süre alan Hall ikinci maçta takımı sürükledi. Saloustros da ilk maçın aksine oyunun her alanında etkiliydi.

Hızlı hücumlardan rakibe oranla çok sayı çıkarttılar. İki maçta da fazla top kaybı yaptılar. AEK’da York seriye kötü bir başlangıç yaptı. İlk maçta iyi oynayan isimler ikinci maçta düşük şut yüzdesi ile oynadı. İki maçta rakibin aksine düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar. Takımın yıldız isimleri Theodore ve Hunter’ın sakatlık problemleri olsa da oynamaları bekleniyor. Yüksek skor çıkmayacağını tahmin ediyorum.

687 Peristeri Athens – Panathinaikos
Peristeri, Nisan ayında Panathinaikos’u devirse de bu seride pek direnemiyor ve Panathinaikos adeta ne zaman isterse rakibine vurup geçiyor. İkinci maçın ikinci çeyreğinde de 31-13’lük seri ile farkı 20 sayıya çıkartıp rahat kazandılar. Her oyuncuya şans verdiler ve hepsinden skor katkısı aldılar. Calathes maestro gibi takımı yönetti. Peristeri’de Skordilis ilk maçın aksine içerden etkiliydi. İkinci maçta ribaundlarda ezildiler ve düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar.

Peristeri koçu Pedoulakis daha önce Panathinaikos’da hem oynadığından hem de çalıştırdığından maç öncesi plaket takdim edildi ve herkese karşı antipatik bir tavrı olan Panathinaikos başkanı Giannakopolous’un da Pedoulakis’e daha uzun süre şans vermediğinden pişman olduğunu belirtti. Dostluk seviyesinin yüksek olduğu adeta hazırlık maçları şeklinde bir seri oluyor. Panathinaikos’un yine çok rahat kazanmasını bekliyorum.

688 Fenerbahçe – Tofaş
Fenerbahçe, sakatlık problemlerine rağmen konsantre olduğunda ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu Türk Telekom serisinin son maçında bir kez daha hatırlatmıştı. Tofaş karşısında da serinin ilk maçında yine çok farklı kazandılar. Mücadelenin başından itibaren hücum tarafında hiç zorlanmayan bir Fenerbahçe izledik. Attıkları 39 basketin 31’i asist üzerinden geldi. Özellikle sezonun ikinci yarısındaki performansı epey tartışılan Melli, bu sezonki en iyi maçlarından birini oynadı.

Normal sezonun sonunda rakibine deplasmanda farklı kaybeden Tofaş, eksik rakibi karşısında yine direnemedi. Savunmada hiç direnç gösteremediler. Dış atışlarda da çok düşük yüzdeyle oynadılar. Yabancı oyuncuların tamamı hayal kırıklığı yarattı. Tofaş’ın bu görüntüsüyle Fenerbahçe’ye diş geçirebilmesi pek de mümkün görünmüyor fakat aldıkları küçük düşürücü mağlubiyet nedeniyle en azından hücumda çok daha agresif olacaklarını tahmin ediyorum. İlk maçta olduğu gibi yine yüksek skorlu bir kapışma bekliyorum.