Kapat

4.08.2019 Banko İddaa Tahminleri ve Banko Maçlar

4 Ağustos 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

451 Kalmar – Hammarby – KARŞILIKLI GOL VAR
Kalmar ciddi bir kriz içinde. Teknik direktör Pehrsson’un koltuğu sallantıda. Son olarak Elfsborg deplasmanında son 5 dakikaya 1-0 önde girip son saniye golüyle 2-1 yenildiler. Oyuncu grubunun yaş ortalaması düşük ve bu tarz durumlar daha da kırılgan bir takıma sebep olabiliyor.

Ayrıca takımdaki eksiklerin fazlalığı da sahadaki futbolu çok etkiliyor. Burada alınacak yenilgi Pehrsson’a olan güvenin bitmesi demek olabilir. Girecekleri zorlu fikstür de gelecek için ciddi problem. Hammarby çok formda. Uygun fikstürü fırsat bilip müthiş bir form yakaladılar.

Son 4 maçta 21 gol attılar. Kalelerini gole kapatmakta ise zorlanıyorlar. Son dönemde kaleyi devralan Blazevic pek güvenilir değil. Kalmar’ın duran toplardaki üstünlüğü karşısında sorun yaşayabilirler. Zaten deplasman oyunları da iç sahaya göre biraz sorunlu. Kalmar’ın vermek zorunda olduğu reaksiyonu da hesaba katıp kg var öneriyorum.

489 Hacken – Sirius – MAÇ SONUCU 1
Hacken Perşembe – Pazar oynadığı şu süreçte epey bir yıprandı. Gösterdikleri yüksek dirence rağmen, AZ’ye 3-0 yenilerek elenmenin verdiği moral bozukluğu ve zihinsel yorgunlukla çıkacaklar bu maça. Ayrıca o maçta sakatlık yaşayan Ekpolo’nun durumu da belirsiz. Neyse ki Sirius’ta da sakatların çokluğu hoca grubunun elini zayıflatır durumda.

Bu sezon üst sıra takımlarına zaman zaman ciddi zorluklar çıkardılar ancak Hacken’ın geçen hafta Djurgarden deplasmanında kaybettikten sonra, ilk 3 yolunda puan kaybetme lüksü yok. Avrupa Ligi maçında oynamayan Andersson ile Jeremejeff de bu maça dinlenmiş şekilde çıkacaklar. Sirius oyunu sezon genelinde takdirimi kazansa da burada Hacken’ın iç saha performansına güvenmek daha doğru.

500 Ranheim – Brann – KARŞILIKLI GOL VAR
Lige yaptığı iyi başlangıç sonrası yaşadığı düşüş ve hemen sonrasında İrlanda ekibi Shamrock’a epik şekilde elenmek derken, Brann için sezonun ilk yarısı pek iyi geçmedi. Henüz beklenen transfer hamlelerini de yapmadılar. Durumlar çok kötü değil ancak oynanan futbol sezon başına göre aşağıda. Ligin 2.yarısına daha arzulu başlamaları beklenebilir yine de zira dinlenme şansı yakaladılar.

Ranheim, iç sahada keyifli futbol izleten takımlardan biri. Haftalar ilerledikçe oynadıkları futbol daha iyi olmaya başlamıştı. Onlar da herhangi bir takviye yapmadı ve bazı az süre olan oyuncuları kiraya gönderdiler. Brann’ın kronik gol yeme sorununa Ranheim’ın pozitif futbolunu ekleyince, burada da tercihim gollerden yana.

501 Stabaek – Haugesund – ÇİFTE ŞANS 1X
Ekonomik olarak zor bir dönemden geçen Stabaek, toplamda 8 golü bulunan en değerli oyuncusu Boli’yi satmak durumunda kaldı. Genç yetenek Borkeeiet’in Brondby’e gidişi sonrası çok önemli bir başka kayıp daha. Hoca Jönsson eski öğrencisi Kinoshita’yı alarak uç bölgeye önemli bir hamle yaptı fakat Boli’ye kıyasla daha statik bir isim olması sebebiyle kısa vadede beklentileri karşılamayabilir. Orta alana aldıkları eski oyuncuları Lumanza ise gayet yerinde bir hamle. Haugesund çok moralli.

Avrupa Ligi’nde Sturm Graz’ı eleyerek bir sonraki turda PSV’nin rakibi oldular. Perşembe günü o maçın olması bu maç öncesi probleme sebep olabilir. Kaldı ki geniş bir kadroları yok ve kadrodaki birkaç değerli parçanın yokluğu bu süreçte sorun yaratabilir. Her ne kadar Stabaek Boli’yi kaybetmiş olsa da, burada rakibin bulunduğu durumu fırsat bilip iç sahada kaybetmez.