Kapat

657 Sırbistan – Türkiye Basketbol Tahmini 16 Ağustos

Sırbistan geniş kadro ile başladığı hazırlıklarında oyuncu sayısını 14 kişiye indirmiş durumda. Djordevic yıldız isim Teodosic’in sakatlığı sebebi ile sıkıntı yaşasa da geniş ve alternatifli kadrosu ile çokta sorun yaşayacağa benzemiyor. Cacak’ı 97-66 yenerek başladığı hazırlık maçlarında Finlandiya’yı 95-75, Litvanya’yı da 2 maçta Kaunas’ta 95-91 ve Belgrad’da 72-68 yendiler. Bogdan Bogdanovic son 2 Litvanya maçının yıldızı idi. Nikola Jokic takımın şu anda en dikkat çeken ismi ancak iki hazırlık maçı oynadı. Nemanja Bjelica, Bogdan Bogdanovic ikilisi ise hazırlık dönemini en verimli geçiren oyuncular oldu.

12 Dev adamımız ise Fransa’yı yenerek başladıkları hazırlık maçlarında Tunus’u 64-54, Senegal’i 94-59 ve Ürdün’ü 106-72 yendiler. Giderek artan bir şut yüzdesinin oluşu dikkat çekiyor. Ancak uzun rotasyonunda Semih yeni oynamaya başladı. Ersan ve Wilbekkin’de 1 haftadır takımla beraber.

Sırbistan kuşkusuz maçın favorisi. Kazanmaları sürpriz olmaz ama 9 sayılık bir farka ulaşıp ulaşamayacaklarını kestirmek güç. Ben her iki takımın hazırlık maçlarında artan skor ve şut yüzdesini hesaba katarak üst önereceğim.