Kapat

673 Anadolu Efes – Fenerbahçe Basketbol Tahminleri 17 Haziran

Fenerbahçe, üçüncü maçta aldığı mağlubiyetin ardından beklendiği gibi dördüncü maça çok kararlı bir giriş yaptı. Özellikle Kalinic’in hem hücum hem de savunmada fark yaratmasıyla ilk çeyrekte 13 sayılık farkı yakaladılar. Tabii Kalinic’in ikinci çeyrek ortasında 4 faule ulaşmasıyla beraber Fenerbahçe’nin maç planı da devre dışı kalmış oldu. Anadolu Efes devre sonuna doğru maça ortak olurken üçüncü çeyreğe de 14-2’lik seriyle başlayınca koç Obradovic, tekrar Kalinic’e dönmek zorunda kaldı.

Sırp oyuncunun faul problemine rağmen oyuna tekrar dönmesiyle Fenerbahçe de maç başındaki ana palanına dönerek oyunun kontrolünü tekrar ele almayı başardı. Anadolu Efes, Micic ve Moerman ikilisiyle bitime 3 dakika kala skoru eşitlemeyi başarsa da Fenerbahçe, maç sonunu daha iyi oynayarak kazanan taraf oldu. Serinin ikinci ve üçüncü maçında toplam 0/18 saha içi isabetiyle oynayan Melih, son maçta en kritik dakikalarda sorumluluk alarak takımına galibiyeti getiren isim oldu.

Seri şimdi yeniden Sinan Erdem’e taşınıyor. Anadolu Efes, son maçı kaybetmesine rağmen deplasmanda bir maç kazanarak kaybettiği saha avantajını geri kazanmayı başardı. Ergin Ataman, üç guard tercihiyle yine maçın temposunu yukarıya çekmeye çalışacaktır. Son topa kadar çekişme beklediğim mücadelede Anadolu Efes’i galibiyete yakın görüyorum.