Kapat

8.06.2019 Banko Tahminler ve Banko Maçlar

8 Haziran 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

115 Hırvatistan – Galler
Gruba istediği başlangıcı yapamayan Hırvatlar, Macaristan deplasmanında hiç de planlarında olmayan bir mağlubiyet aldılar. Slovakya ve Galler ile grup liderliği mücadelesi vermesi beklenen takım, bu puan kaybını bir an önce telafi etmek istiyor.

Rakip Galler ise sıkı savunmasına ve kontraataklardan bulacağı gollere güveniyor. Bu maçta karşılıklı goller olması kuvvetle muhtemel ve skor olarak da 2-1 çok olası görünüyor. 1 gol şaşma payı bırakarak bu karşılaşma için gollere yönelmek, kuponumuzun riskini azaltacaktır.

120 Finlandiya – Bosna Hersek
Finlandiya elemelerdeki ilk iç saha maçına çıkacak. Ermenistan deplasmanından 3 puanla dönerek önemli bir işe imza attılar. İngiltere Championship’te yılın futbolcusu seçilen golcü Pukki en önemli gol ayakları olacak. Bosna Hersek’te Pjanic’in cezalı, Kolasinac’ın ise sakat olması handikap.

Bu iki önemli ismin yokluğunda Dzeko’nun tecrübesine daha fazla ihtiyaçları olacak fakat Finlandiya sert bir takım savunmasına sahip, rakibi açmaları kolay olmayacaktır. Elemelere düşük performansla başlayan Bosna Hersek’in zorlanacağını düşünüyorum. Finlandiya kaybetmez.

127 Türkiye – Fransa
Türkiye uzun zamandır hiç olmadığı kadar yakalayamadığı kazanma serisini yaparak son 4 maçını kazandı. 2020 elemelerinde olmamız açısından bu çok önemli bir başlangıç denebilir. Tabi Arnavutluk, Moldova bizim gücümüzün altında takımlardı ama son özel maçların zorluk derecesi daha yüksekti. Rakip son dünya kupasının sahibi ve hazırlık maçlarında yine iyi göründüler. Önce kendimizden başlamamız gerekirse tecrübeli Burak, Emre gibi isimlere Cengiz, Merih gibi oyuncular eklenince renkli bir takım olduğumuzu düşünüyorum.

Şenol Güneş asla geride kabul edelim diyecek bir antrenör değil. Bu yüzden orta saha belki üçlü çıkabiliriz ama asla gol prensibini düşünmeden sahada olacağımızı sanmıyorum. Fransa sadece Kante yokluğunda bu maça geldi. Çok büyük eksiklik yaşayacağını düşünmüyorum.

Bizim gerçek rakibimiz Fransa değil, aslında İzlanda olduğunu düşünürsek alabileceğimiz 1 puan gerçekten çok değerli olur. Favori doğal olarak Fransa bence gollere yönelmek daha mantıklı.