Kapat

Banko Tahminler ve Banko Maçlar 30 Aralık

Banko Maçlar ve Tahminleri

Sassari – Cremona

Sassari İtalya liginde 3.sırada, 5 maçlık galibiyet serileri var. İç sahada ise 7 maçta 6 galibiyetleri bulunuyor, ort. 88 sayıyla oynuyorlar. İç sahada son 5 maçın 4’ü Üst sonuçlandı. Son 3 resmi maçta 92-91-101 sayı üreterek kazandılar.

Rakip Cremona iç sahada daha etkili, deplasmanlarda dişli takımlara karşı zorlanıyorlar. Son maçlarda oynamayan Mathews (11.7 sayı ort), Diener (8 sayı ort) dün ilk kez antremana katıldı, iyi durumda olup, olmadıklarına bakılacak, oynama durumları belirsiz durumda.

Koç Sacchetti “Sassari son dönemde çok formda takım, bir kusur bulmak zor” açıklamasını yaptı. Sassari sahasında kolay maç vermiyor, haklı favoriler ancak oran düşük. İki takım arasındaki rekabette maçlar ağırlıkla yüksek skorlu geçiyor, aralarındaki son 8 maçın 7’si Üst bitti. Sassari evinde yine yüksek skora çıkar fikrindeyim, 157.5 Üst öneriyorum.

Büyükçekmece – Fenerbahçe

Arel Üniversitesi Büyükçekmece mali kriz ardından sakatlıklar derken bir seri yakalayamadı ve tam 3 haftadır maç kazanamıyor. Hücum potansiyelleri yüksek ancak savunmada sorun yaşıyorlar ve ligin en çok sayı yiyen ekiplerinden biriler. Top paylaşımları da zayıf ve bu durum takımda ikili oyun ve birebir zorlamaların daha fazla oynanmasına yol açıyor. Andrew Andrews, Kenny Hayes ve Robert Upshaw’un verimliliği yüksek. Ama Jeremy Saffold ve Osiris Eldridge’ten beklenen katkıyı alamıyorlar. Özellikle Eldridge geçen senelerdeki katkısından çok uzakta.

Fenerbahçe Euroleague’de iyi değil ama BSL’de liderlik adaylarından halen. Kadrolarını Malcolm Thomas ile takviye ettiler ve ABD’li uzun bu akşam ilk maçına çıkabilir. Savunma anlamında ligde en iyi ikinci takımlar.Ancak ribaund sorunları kronikleşmiş durumda ve bunda Joffrey Lauvergne’den alınmayan katkının ve de sağlam bir Jan Vesely’nin olmayışının etkisi büyük. Kostas Sloukas, Nando De Colo ve Nikola Kalinic’in verimliliği yüksek.

Büyükçekmece’nin son 3 iç saha maçında toplamda en az 164 sayı çıktı. Fenerbahçe Beko’nun ise son 3 resmi maçında toplam skor en az 165 sayı oldu. Bu akşamda yüksek skorlu bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum. Tercihim üst.