Kapat

Bayern Münih – Zenit Basketbol Tahminleri 13 Aralık

Alman ekibinin ilk 5 haftadaki performansı ( 3 galibiyet – 2 mağlubiyet ) umut vermişti ancak sonraki 7 mücadelede sadece 1 kez kazanabildiler; ayrıca arka arkaya 3 maçtır galip gelemiyorlar. Sırası ile Panathinaikos, Anadolu Efes ve Maccabi’ye kaybeden Bayern, bu süreçte potasında ortalama 89.3 sayı gördü. Zenit önünde en büyük kozları şüphesiz iç saha avantajları olacak. Oynadıkları 6 mücadeleden 4 galibiyet çıkarmayı başardılar ve 85.1 sayı ortalamasına sahipler kendi evlerinde.

Rus temsilcisi ise, 6 maçlık kazanamama serisini Asvel galibiyet ile sonlandırırken, bu onların ilk iç saha zaferi oldu. Deplasman karnesi çok iyi takımlarından biri değil Zenit. 6 karşılaşmanın 4’nü kaybettiler. Rotasyonlarına baktığımızda Gustavo Ayon, Will Thomas ve Austin Hollins isimlerini öne çıkarabiliriz.

Bu oyuncuların performansı oldukça kritik olacak. Ev sahibi ekipte ise başta Monroe olmak üzere Danilo Barthel, Vladimir Lucic, Paul Zipser ve Maodo Lo dikkat çekiyor. Yüksek skorlu bir maç sonu izleyebiliriz; ayrıca Bayern’in iç saha performansı ibreyi onlara çeviriyor.