Kapat

Brindisi – Sassari Basketbol Maç Tahmini 8 Aralık

Ev sahibi Brindisi, son hafta Trento deplasmanında 78-67’lik skor ile mağlup oldu. Esasen bu yenilginin en önemli sebebi, takımın ve sezonun en formda isimlerinden Adrian Banks’in maçta yer almaması oldu. Onun yokluğunda özellikle hücumda tıkandığını gördük Brindisi’nin. 3 sayı çizgisi gerisinden 4/24 ile oynamalarının yanı sıra, Tyler Stone’un kullandığı 18 topta ( 7’si 3 sayılık ) sadece 4 isabet bulabildiğini hatırlatalım. Kötü bir karşılaşmayı geride bıraktılar, artık iç sahadaki galibiyet serilerinin bozulmaması için mücadele edecekler ve rakipleri Sassari. Onlarda son 2 dış saha maçından galibiyet çıkaramadı.

Son hafta sahalarında Brescia karşısında zorlansalarda sonuca gittiler fakat hafta içi Manresa karşısında bu kez şans yanlarında değildi ve sahadan yenilgi ile ayrıldılar. Önümüzdeki hafta içi önemli bir FIBA Şampiyonlar Ligi maçı onları bekliyor. Deplasmanda Lietkabelis ile oynayacaklar.

Yoğun bir tempoları var ve bu nedenle yorgunluk kendini hissetirebilir. Ben taraf bahsi yerine, ev sahibi Brindisi’nin en az 80 bulacağını düşündüğümden 79.5 üstünü öneriyorum 1.50’lik oranı ile. Bu sezon iç saha sayı ortalaması 87 ev sahibinin. Tyler Stone ve Darius Thompson 2’lisinin, Adrian Banks oynasın ya da oynamasın bu kez Trento maçı performanslarını unutturan işler yaparak skor katkısı vermelerini bekliyorum.