Kapat

IFK Tumba FK – FC Djursholm Maç Tahmini 27 Mart 2020

IFK Tumba FK – FC Djursholm Maçı İddaa Tahmini 27 Mart 2020

Maçta ev sahibi Tumba. Tumba İsveç 6.liginde mücadele eden bir ekip. Sportif direktörleri bir Türk. Takımın oyuncu kadrosunda da Türk isimler var. Daha ziyade genç yaş gruplarına ağırlık veren bir kulüpler. Farklı spor branşlarında da varlık gösteriyorlar.

Amaçları oyuncular yetiştirmek. Bu bakımdan A takımın oynadığı futboldan sonuç odaklı bir beklentileri var diyemeyiz. Daha doğrusu bu beklenti yüksek değil. Geçtiğimiz sezon 16 gol atan Mehdi, 10 gol atan Perez gibi isimler hala kadrolarında.

Bu isimlerin dışında çok fazla genç, toy isim oynatıyorlar 11’de. 16-17 yaşındaki tecrübesiz oyuncuların yaptığı hatalar da daha fazla oluyor haliyle. Konuk Djursholm için de durum benzer. Hatta bu işi iyi de yapan bir akademiler fakat A takım düzeyinde bir tık daha hedef odaklılar.

Geçtiğimiz sezon 7.ligde mücadele veriyorlardı. Üst lig bileti alarak Tumba ile aynı seviyede oynama şansı yakaladılar. Onlarda da birçok genç oyuncu bu tip maçlarda fazlaca süre alıyorlar. Sezon öncesinde de bunu yaptıkları maçlar oldu.

Geniş kadroda birçok alt yapı oyuncusuna yer veridiler. Glans, Haestad, Skeja gibi görece tecrübeli isimler de takımda kaldılar. Bir nevi 17-19 yaş altı seviyesindeki bir maç gibi olacaktır mücadele. Bu da beraberinde en az 4 golü getirir.  Tahminim 3,5:Üst