Kapat

Karşıyaka – Fenerbahçe Basketbol Maç Tahmini 1 Aralık

Ligde haftanın en önemli maçınde ev sahibi olan Karşıyaka bu sezon sahasında maç kaybetmedi Ayrıca son 5 resmi maçta da kazanan taraf oldu. Son Fıba Europe Cup maçında Excelsior Brussels’e karşı 12 sayı öndeyken yakalandılar ancak kaybetmediler. Metecan Birsen, Onuralp Bitim gibi isimler verimli bir sezon başı geçiriyor. Ribaund ve savunma istatistiklerinde liderler. Jordan Morgan,Brandon Triche,Amath M’Baye,Tony Taylor ve sakatlığı süren D.J Kennedy yüksek verimlilik ile oynuyor.

Fenerbahçe hafta içinde Khimki’yi yendi ve eksiklere rağmen bir takım olmaya başlamış durumdalar. Vesely, De Colo,Westermann ve Kalinic’in sakatlıkları sürüyor. Derrick Williams,Nando De Colo, Nikola Kalinic ve Joffrey Lauvergne’in verimlilik puanı yüksek. İyi savunma yapıyorlar.

Fenerbahçe bu sezon ligdeki tek tenilgisini deplasmanda aldı.Ancak son maçlarda daha özgüvenliler. Karşıyaka ise sahasında çok zor maç kaybediyor.  Bu tip maçlarda tercihim handikap avantajını kullanmak olur. Bu seferde değişmeyecek ve +1.5 sayı avantajı da kullanarak MS:1 diyeceğim.