Kapat

Memphis – Houston NBA Basketbol Tahminleri 5 Kasım

Sezona en güçlü şampiyonluk adaylarından biri olarak girmesine rağmen şüpheler yaratan Houston Rockets, çok da kötü bir yenilgi sonrasında Memphis Grizzlies’a konuk oluyor.

Grizzlies, bu sezon oyun anlamında kötü bir performans sergilememesine rağmen bunu sonuçlara yansıtamadılar. Oynadıkları 5 maçın 4’ünde ilk yarıları üstün kapatan taraftılar ve birçok maçın son çeyreğine de önde girmişlerdi ama sadece 1 maç kazanabildiler ve o da uzatma sonunda Brooklyn Nets’e karşıydı.

Houston Rockets, sezon öncesi Westbrook’u aldığında oluşan şüpheler sahada olumsuz yönüyle geçerli hale gelmiş durumda. Takım hücumları sırayla şekilleniyor adeta. Bir hücum Harden, sonra Westbrook, zaman zaman da Eric Gordon sırayla hücum eder durumdalar. Bu sezon 6 maçta 3 galibiyet alırlarken neredeyse hepsi son topta geldi. En farklı galibiyetleri 4 sayıyla. Dün çıktıkları Miami Heat deplasmanında ise adeta dağıldılar. Maçı 29 sayı farkla kaybetmiş olmaları açıkçası olumlu anlamda şans olarak bile nitelendirilebilir.

Houston Rockets’ta Westbrook’un ve Memphis Grizzlies’ta Jaren Jackson Jr.’ın durumları maç saatine doğru netleşecek.

Rockets konusunda ne kadar olumsuz düşüncelere sahip olsam da Grizzlies’ın onları büyük sıkıntıya sokacak bir hücum temposu yok. O nedenle bugün kazanma gerekliliklerini de ön planda tutarak Rockets tarafında yer alıyorum.