Kapat

Wolverhampton – Chelsea İddaa Tahmini

Geçen sezon Wolves mağduru 6 büyüklerden biri de Chelsea’ydi. Stamford Bridge’de 1-1 berabere kalmışlardı, Wolves’ın sahasındaki maçı ise 2-1 ev sahibi kazanmıştı. Wolves ligde ilk 3 maçını beraberlikle kapadı, son maçta ise Everton karşısında 3-2 kaybettiler. Henüz galibiyet siftahı yok.Ancak Avrupa Ligi’de gayet başarılı ilerlediler. Torino’yu geçtiler ve BJK ile aynı grupta mücadele edecekler. İstikrarlı şekilde iyi oyunları sürüyor. Jimenez, Jota geçen sezon bıraktıkları yerden aynı formla devam ediyorlar.

Avrupa ve lig temposunun ardından milli ara sonrasında ilk galibiyet için sahaya çıkıyorlar. Willy Boly cezalı bu maçta. Chelsea, Man Utd karşısında 4-0 kaybetmiş olsa da ilk yarısındaki oyun ve sonrasındaki maçlarda yine tek devrelik oyunları fevkalade iyi geçti. Skor da buldu ancak sonunu getiremedi. İkinci yarılara çözüm bulmaları şart. Yeni takım olmanın, Hazard gibi bir yıldızı kaybetmenin ve de Lampard gibi menajerlik hayatında zor bir göreve soyunan bir teknik adamın birleşmesinin sıkıntıları yaşanıyor.

Tammy Abraham ve Mason Mount gibi gençler fazlasıyla etkili olurken, 2001 doğumlu Billy Gilmour gibi oyuncular da zaman almaya başladı. Bir tarafta ilk galibiyeti evinde alma arzusunda Wolves, diğer tarafta sezon başından bu yana 4 maçta 6 gol atıp 9 gol yiyen Chelsea. Haftanın direkt üst maçı. Skor tahminim 3-2.