Kapat

Zalgiris Kaunas – Anadolu Efes Basketbol Maç Tahmini 17 Aralık

Temsilcimiz Anadolu Efes’in önünde Zalgiris maçı ile başlayan; CSKA mücadelesi ile devam eden ve Maccabi karşılaşması ile sona erecek çok önemli bir süreç var. Bu müsabakalardan çıkarılacak 3 galibiyet; normal sezonu lider bitirme noktasındaki kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyacak.

Oldukça formda Lacivert-Beyazlılar. 7 maçlık bir galibiyet serisine sahipler Euroleague’te ve son 2 resmi karşılaşmada Fenerbahçe Beko’yu hem deplasmanda hem de kendi evlerinde yenmeyi başardılar.

Özellikle Simon’un son dönemde performansının arttığını söyleyebiliriz ki; Larkin-Micic 2’lisine katkı verecek 3.bir skorerin çıkması Anadolu Efes’i oldukça rahatlatır. Dunston’un yokluğunda pota altında Sertaç’ın ve Pleiss’ın da iyi işler yaptığını unutmayalım.

Ev sahibi ekip cephesinde ise kötü bir süreç hakim. Temsilcimizin aksine onlar, son 7 maçtan galibiyet çıkaramadılar. İç saha onların en büyük kozu iken; hedef karşılaşma olarak gösterilebilecek Kızılyıldız ve Valencia mücadelelerini bile kaybettiler.

Yinede dikkat edilmesi gereken bir takım olduklarını unutmamak lazım fakat Anadolu Efes’in ilk dakikadan itibaren rakibi ciddiye alarak, iyi bir basketbol ile kontrolü sağlamasını bekliyorum. Litvanya’dan galibiyet ile dönmesini bilecektir temsilcimiz.